פינוי דירה בזמן ביצוע השיפוץ בבניין

שיפוץ בניין אינו דבר פשוט, אין בכך ספק. הוא מצריך לא מעט הכנות, וירידה עד הפרטים הקטנים ביותר. אולם, מה שלא כולם נותנים עליו את הדעת נוגע לכל אותם רהיטים, מכשירי חשמל ושאר פריטים אשר נמצאים להם בתוך הבית. הם עלולים להיפגע באינספור צורות במהלך השיפוץ, אפילו עד הרס מוחלט שלהם.

אחד הפתרונות היעילים ביותר, בהקשר הזה, הוא פנייה לחברה אשר מציעה שירותי פינוי דירה. איך זה מתבצע? ולמה זה מועיל? אנחנו ננסה לענות על שאלות חשובות אלה.

על הסכנות שבשיפוץ

את הסיבה הראשונה לפיה נדרש פינוי דירה לפני או בזמן שיפוץ כבר הזכרנו: למנוע מפריטים שונים להיפגע עקב האבק, הציוד אשר ישמש למשימה וכן הלאה. באותה מידה, עלולים הפריטים פשוט להפריע למלאכתם של העוסקים בשיפוץ. חשבו, למשל, על סלון עמוס פריטים, שבו נדרש לצבוע את הקירות.

מה שחשוב לא פחות הוא הקשר שבין שיפוץ להחלפה. לא פעם, שיפוץ נערך ולו מכיוון שרוצים לחדש את מלאי הרהיטים בבית. כך, עוד לפני שמכניסים לתוך הבית את הספות או השולחנות החדשים, צריך להוציא ממנו את אלה הקודמים. פינוי דירה יאפשר לעשות זאת.

כך פינוי נכנס לתמונה

פנייה לחברה המציעה שירותי פינוי דירה, אם כן, הוא הפתרון האידיאלי במקרים של שיפוץ. לפעמים, אגב, הוא גם הפתרון היחידי: כאשר נדרש לפנות מהבית פריטים כבדי משקל, ברור כי נדרשת חברה מקצועית שתטפל בהם- הן מבחינת העמסתם למשאית הייעודית, והם מבחינת פינויים ליעד החדש.

חשוב לזכור, בהקשר הזה, שלא ניתן פשוט להניח את כל אותם פריטים בפח האשפה השכונתי, אלא להעביר אותם, למשל, לאתרי ההטמנה המורשים.

חלק מרכזי: מיון

ברמה הכללית, כולל הליך פינוי מסוג זה מספר שלבים עיקריים. ראשית, עם או בלי חברה המתמחה בתחום, נדרש למיין את כל אותם חפצים. כאן, המיון ייעשה בעיקר על פי השימוש העתידי שלהם: יש חפצים שיישארו, לעומת אחרים אשר נדרש להשליך, למכור, להעניק כתרומה וכן הלאה. חשוב לזכור, אם כן, כי בהחלט ייתכן שיימצא שימוש לאותם פריטים, כך שאין צורך בהכרח "להיפטר" מהם.

היות וחלק ניכר מהפריטים נועדו לחזור לבית בתום הליך השיפוצים, נדרש למצוא להם פתרון ראוי לתקופה זו. כדי לענות על צורך זה, חברות רבות מציעות גם אחסנה של פריטים לפרק זמן מוגדר מראש.

הפינוי והשירותים המשלימים

לאחר מכן, ובתאריך הפינוי אשר נקבע בתיאום עם החברה, יתבצע החלק המעשי יותר בתהליך. החברה המקצועית תעמיס את כל אותם פריטים שיש לפנות, ותעביר אותם ליעד שהוגדר מראש. היות והציוד רגיש, ולא פעם גם כבד, נעשה שימוש לא רק בכוח אדם מיומן במשימה, אלא גם בציוד טכנולוגי מתקדם (מנופים, למשל).

נקודה חשובה נוספת שראוי להתייחס אליה היא שסל השירותים שמציעות החברות השונות הפועלות בתחום עשוי להיות רחב אפילו יותר. המדובר הוא בכל אותן פעולות משלימות אשר נערכות בבית במטרה להכשירו לקראת השיפוץ, בין אם הדברה, חיטוי או כל דבר אחר.

אז איך מתחילים?

כפי שכבר רמזנו, פינוי דירה לקראת שיפוץ רצוי שייעשה בעזרת חברה המתמחה בתחום: בישראל של 2013, פועלות עשרות חברות כאלה. הדרך לבחירה המושכלת מתחילה בהגדרת לוח הזמנים לפינוי, כמו גם הגדרת המטרות או היעדים שלו. אפשר בהחלט לחפש חוות דעת או המלצות על החברה, וכן לסקור את אתר האינטרנט שלה (אם קיים).

רצוי לבדוק כי החברה אכן מחזיקה בכל האישורים הנדרשים לפעילותה, ולהתרשם כי אכן יש לה את הידע המקצועי, כוח האדם והציוד המתאימים למשימה מסוג זה. תופתעו עד כמה הקפדה על אלה תהפוך את הליך השיפוץ כולו לפשוט הרבה יותר.

ראו גם:

ביטוח רעידות אדמה